Kalp Ameliyatı
Kalp Nakli Nedir, Nasıl Yapılır ve Riskleri Nelerdir?

Özellikle kalbin temel işlevi olan kasılıp gevşemeyi sağlayan kaslarda meydana gelen tahribatlar sonucu ortaya çıkan kalp yetmezliğinde, son aşamada kullanılan tedavi kalp nakli olarak tanımlanabilir.

Kalbe Stent Takıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Hastanın kalbine stent takıldıktan sonra hayatında sağlıklı bir takım değişikler yapması, hem uygulamanın hem de yapılan tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Kalbe Stent Takılması ve Oluşabilecek Yan Etkileri

Kalbe takılan stent, kalp kasını besleyen damarlarda oluşan daralmalar veya tıkanmalar söz konusu olduğu durumlarda gündeme giren girişimsel bir yöntemdir.

Kalp ve Damar Hastalıklarında Beslenmenin Önemi

Kalp ve damar rahatsızlıkları konusunda risk sahibi olanların veya direk olan bu sorunlarla ilgili rahatsızlıkları bulunanların en önemli korunma ve tedavi yöntemlerinden biri de beslenme düzenleridir .

Açık Kalp Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Öncesi ve Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere ikiye ayırmanın mümkün olduğu riskler, diyabet ve tansiyon gibi, genellikle hastanın bünyesinde barındırdığı çeşitli hastalıkların etkisinde ortaya çıkar.

Koltuk Altı Kalp Ameliyatı, Yapım Aşamaları ve Öncesi Hazırlık

Geleneksel yöntemlere göre pek çok açıdan daha avantajlı durumda olan koltuk altı kalp ameliyatları sırasında göğüs kemiği kesilmediği gibi daha az komplikasyonları da bulunmaktadır.

Kalp Ameliyatı, Öncesi Hazırlık ve Yapım Aşaması

Kalp ameliyatları konusunda başarı; hastanın ameliyata hazırlanması ve ameliyat sonrası uyması gereken kurallar konusunda hassasiyet göstermesiyle orantılı olmaktadır.

Kalp Damar Ameliyatları, Nedenleri ve İyileşme Süreci

Kalp ve damarlarla ilgili yapılan ameliyatlar gelişen tıp teknolojisine bağlı olarak artık farklı ve oldukça basit yöntemler uygulanarak yapılabilmektedir.

Kalp Ameliyatında Sonra Beslenme ve Diyet Listesi

Kalp ameliyatından sonra hastaya bir ay boyunca; yapılan cerrahi müdahale sonrası kaybettiği gücü ve enerjiyi geri kazanması amacıyla yoğun ve sıkı bir diyet önerilmez.

Yapay Kalp Ameliyatı Tanımı ve Uygulama Aşamaları

Kalbin işlevini yerine getirememesi ve kalp rahatsızlıkları ile ilgili durumlarda meydana gelen hasarların giderilmesi nedeniyle uygulanan tedavi yöntemi yapay kal ameliyatıdır.

Kalp Nakli Ameliyatı Nasıl Yapılır, Riskleri Nelerdir?

İlk kez 1967 yılında başarılı bir şekilde gerçekleştirilen kalp nakli ameliyatı, birçok uzman hekimin bir araya gelerek gerçekleştirdiği ve hayli kritik safhaları bulunan bir cerrahi müdahaledir.

Kalbe İyi Gelen Bitki Çaylarının Özellikleri, Hazırlanışları ve Faydaları

Doğada yer alan bitkilerin birçoğu, kişilerin kalp sağlıkları açısından son derece olumlu etkilere sahip olmaktadır. Bu bitkilerin nasıl ve ne kadar kullanılacağı ise bir hayli büyük bir öneme sahiptir.

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.