Kalp Atışları
Yetişkinlerde Kalp Atış Hızı Kaç Olmalı?

Yetişkin kişilerde kalp atım hızı bir dakika içerisinde ne kadar olmalı, hangi değerler içerisinde atmalı, normal şartlar altında yetişkinlerde kalp bir dakika içerisinde ne kadar atmalı.

Çocuğun Kalbinin Hızlı Atması Nedenleri ve Belirtileri

Çocuklarda ve bebeklerde kalp atımlarının hızlı atması çoğu zaman kardiyolojik sistem rahatsızlıkları dışında sıradan bir iskelet veya kas sistemi ile ilgili nedenlere bağlı oluşabilmektedir.

Kulakta Kalp Atışları Duyulmasının Nedenleri ve Tedavisi

Kulaktan gelen kalp atımları sık olarak rastlanılan bir durum olup; çoğu zaman endişe yaratılmaması gereken ve oluşum nedenine bağlı olarak tedavi yöntemi planlanan bir rahatsızlıktır.

kalp Atış Hızına Göre Bebeğin Cinsiyetinin Belirlenmesi

Hamile olan anneler bebeklerinin cinsiyeti hakkında büyük merak duymakta olup bu merak sonucu yavrularının cinsiyetini belirleyecek farklı testler yapmaktadırlar.

İdeal ve Normal Kalp Atış Değerleri ve Ölçümü

İdeal veya normal kalp atış hızlarını etkileyen yaş, cinsiyet, fitnes gibi bir takım unsurlar bulunmaktadır. Kalp atışlarının normal değerlerinin üzerinde olması bazen ciddi bir rahatsızlığın habercisidir.

Bebeklerde ve Çocuklarda Kalp Atışı Değerleri

bebeklerde ve çocuklarda oluşan kalp atışlarının normalden hızlı olması; çoğu zaman aşırı hareketliliğe, huysuzluğa, yaramazlığa ve strese bağlanarak önemsenmemektedir.

Kalbin Aniden Hızlı Atmasının Nedenleri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalpte aniden oluşan çarpıntılar genel olarak çevresel faktörlere bağlı olarak oluşsa da bazı durumlarda ciddi ve tehlikeli bir sağlık probleminin belirtisi olabilmektedir.

Kalbin Hızlı Atmasında Etken Rol Oynayan Nedenler

Normal ve sağlıklı bir insanda kalp kası bir dakika içinde 60-80 arasında atım yaparken bazı durumlarda farklı nedenlere bağlı olarak bu sayı değişebilmekte ve hastaya rahatsızlık verebilmektedir.

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.