Kalp Yetmezliği
Kalp Yetersizliği, Nedenleri ve Uygulanan tedavi Yöntemleri

Kardiyomiyopati ismi de verilen kalp yetersizliği sorununun belirtileri hastadan hastaya göre farklılıklar gösterse de zamanında gerekli olan önlem alınmadığı taktirde ölümle biten ciddi bir hastalıktır.

Kalp Yetmezliği İçin Hemşirelik Bakım Planı Örneği

Kalp Yetmezliği hastalarında tanılar şu şekildedir; Düşük Kardiyak Out Put, Gaz Değişiminin Bozulması, Sıvı Elektrolit Dengesizliği, Aktivite İntoleransı, Yetersiz Beslenme, Anksiyete Bozukluğu.

Kalp Yetersizliği Nedenleri ve Kalp Yetmezliğine Bağlı Hastalıklar

Kalp kasının güçlü bir şekilde kanı diğer organlara ulaştırmak amacıyla pompalayamaması sonucunda ortaya çıkacak olan hayatı tehdit eden kronik bir hastalık olmaktadır.

Kalp Yetmezliği Bitkisel Kür Tarifleri ve İyi Gelen Besinler

Kalbin yeterli miktarda vücuda kan pompalayamaması neticesinde kalp yetersizliği ortaya çıkacak ve bu hastalık insan hayatını tehdit edecek ciddi bir hastalık olmaktadır.

Kalp Yetersizliği Nasıl Anlaşılır ve Belirtileri Nelerdir?

Koroner damar tıkanıklığı, kalp krizi ya da yüksek tansiyon hastalığı gibi nedenlerden dolayı kalp kası yeterli miktarda kan pompalayamaması sonucunda meydana gelecek bir hastalıktır.

Kalp Yetmezliğine Nedenleri ve Sebep Olan Hastalıklar

Kalp vücudun diğer organlarına yeterli miktarda güçlü bir şekilde kan pompalayamaması durumlarında kalp yetmezliği ortaya çıkacak ve insanların hayatını tehdit eden bir hastalık olmaktadır.

Kalp Yetmezliğinde Kullanılan Tedavi yöntemleri Nelerdir?

Kalp yetmezliği bir insanın kalbinin kasında güçsüzlük olması durumunda vücudun diğer organlarında yeterli miktarda kan akışı sağlayamaması sonucunda ortaya çıkacak bir hastalıktır.

Kalp Yetmzliği Tedavisinde Kullanılan Bitkisel Kür Tarifleri

Kalbin güçlü bir şekilde oksijenli kan pompalamaması durumunda, vücudun diğer organlarına kan akışının tam olarak sağlanamaması sonucunda kalp yetmezliği ortaya çıkar.

Sol Kalp Yetmezliğinin Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Sol kalp yetmezliği kalbin kan pompalaması gücünün sol ventrikülden yeterli miktarda vücuda kan pompalamadığı zamanlarda ortaya çıkacak olan kalp yetmezliğidir.

Kalp Yemezliği Teşhisinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Göğüs ağrısı, nefes darlığı ya da vücutta su birikmesi sonucunda ödem oluşursa kişilerin kardiyolog doktoruna giderek muayene olmaları ve testler yaptırması gerekmektedir.

Bebeklerde Kalp Yetmezliği Belirtileri ve Tedavi Aşamaları

Bebeğin anne karnında gelişimi sırasında miyokardin verimli bir şekilde çalışmasını engel olacak birçok durum bebeklerde kalp yetmezliğinin oluşmasına neden olacak ciddi sorunlardan bazılarıdır.

Sağ Kalp Yetmezliğinin Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Kalbin sağ tarafının kan pompalama gücünün azalması durumunda özellikle de akciğerin oksijenli kan pompalamadığı zaman ortaya çıkacak ciddi bir rahatsızlıktır.

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.