Kalp Hastalıkları
Bebeklerde Kalp Rahatsızlığı Semptomları, Nedenleri ve Tedavisi

Genlerin etkisi, annenin hamilelik esnasında kullandığı ilaçlar ve madde bağımlılığı gibi faktörler etkisinde bebeklerde ortaya çıkan kalp rahatsızlığı, genellikle semptomlarını gizleyen bir yapıya sahiptir.

Kalp Damar Genişlemesi ve Uygulana Tedavi Yöntemleri

Kalp damarlarında farklı nedenler eşliğinde oluşan genişlemelerde zamanında yapılan müdahale; sonu ölümle bitebilecek ciddi bir sağlık problemin önüne geçmektedir.

Kalpte Su Toplanması ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

kalp kasını çevreleyen zarların ortasında gereğinden fazla oranda su toplanması; kalbe baskı yapacak ve pompalama sırasında genişlemesine engel olacaktır.

Kalp Zarı Rahatsızlıkların Belirtileri, Nedenleri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalbi çevreleyen iki zar bulunmaktadır. Bu zarların ortasında yer alan az miktarda sıvı kalbin genişlemesine ve zarların yardımcı olduğu gibi aynı zamanda zarların birbirine sürtünmesine engel olur.

Kalp Zari İltihapları ve Uygulanan tedavi Yöntemleri

Kalp kasında iki zar bulunmaktadır. Bu zarlar çok esnek bir yapıya sahip olmayıp aralarında herhangi bir sürtünmeden dolayı sorun oluşmaması amacıyla az miktarda sıvı bulunmaktadır.

Kalbin Pıhtı Atması Belirtileri, Nedenleri ve Uygulana Tedavi Yöntemleri

Kalbin çeşitli nedenlere bağlı olarak pıhtı atması başta beyin olmak üzere, damarları ve vücutta bulunan bütün organları olumsuz etkileyen ciddi bir sağlık sorunudur.

Kalp Hastalıklarının Nedenleri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Toplum içinde ölüm oranlarının ağırlıklı bir yüzdesini oluşturan kalp rahatsızlıklarının belirtileri konusunda bilinçli olup zamanında tedaviye başlanılması konusunda hassas davranmak gerekmektedir.

Kalp Yetersizliği, Nedenleri ve Uygulanan tedavi Yöntemleri

Kardiyomiyopati ismi de verilen kalp yetersizliği sorununun belirtileri hastadan hastaya göre farklılıklar gösterse de zamanında gerekli olan önlem alınmadığı taktirde ölümle biten ciddi bir hastalıktır.

Gizli Kalp Rahatsızlıkları, Belirtileri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Gizli Kalp sorunu pek çok hastanın ne olduğunu anlamadan herhangi bir belirti vermeden birden bire kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesine neden olabilen ciddi bir sağlık problemidir.

Kalp Kanseri Belirtileri, Nedenleri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Nedeni tam olarak saptanamayan kalp kanseri; oldukça nadir rastlanılan kardiyolojik sistem rahatsızlığıdır. .Çoğu zaman herhangi bir belirti vermeyen ve oldukça hızlı yayılan bir tümördür.

Kalp Enfeksiyonu, Belirtileri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp enfeksiyonları diğer adıyla miyokardit rahatsızlıkları oldukça ciddi bir kardiyolojik sistem hastalığı olmasına rağmen tedaviside bir o kadar kolaydır.Bu hastalığın tedavisinde istirahat ve aspirin yeterli

Kalp Kireçlenmesi Nedenleri, Belirtileri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kireçlenmesi bilhassa ilerleyen yaşlarda; genel olarak aort kapağında oluşan kireçlenme ve daralmaya bağlı olarak meydana gelen ciddi bir sağlık problemidir.

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.