Kalp Kapakçığı
Doğuştan Kalp Kapakçığı Eksikliğinin Nedenleri ve Tedavisi

Bazı kişilerde kalp kapakçığı doğuştan iki tane olabildiği gibi aynı zamanda hiç olmayabilir. Bunun nedenlerinin öğrenilmesi, tedavi kapsamında son derece önemlidir.

Kalp Kapakçığı Sarkması Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir?

Toplumda % 2 oranında görülme sıklığına sahip olan kalp kapakçığı sarkması, ritim bozukluğu ile eş güdümlü semptomlarla ortaya çıkar ve zaman kaybetmeden tedavi edilmesi gerekir.

Kalp Kapakçık Enfeksiyonları Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Kalp kapakçıklarında oluşan iltihaplar genel olarak ağır ilerler ve bu rahatsızlığa neden olan bakterilerin yapısına bağlı olarak farklı belirtiler ortaya çıkarırlar.

Kalp Kapağı Sızdırması Nedenleri ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Vücudun en önemli, merkezi konumda olan organı kalp kası ile ilgili bütün rahatsızlıklar hayati önem taşımaktadır. Kalp kapağında olan sızıntılar kesinlikle ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır.

Kalp Kapakçığında Sızıntı ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kapakçığında sızıntılar oluşmasının tedavisinde; uygulanan tıbbi yöntemlerin yanında hastanın kendi hayatında yapacağı düzenlemeler ve tedaviye verdiği destekte büyük önem taşımaktadır.

Kalp Kapakçık İltihaplanması ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kapakçık iltihaplanması hastanın yaşamını yitmesine neden olabilen ölümcül bir hastalık olmasına rağmen zamanında teşhis edilmesiyle tedavisi bir o kadar olan bir sorundur.

Kalp Kapağı Genişlemesi ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kapağı genişlemesi rahatsızlıkları genel olarak patolojik bir nedenden oluşabilse de bazı durumlarda kalp, damar hastalıkları dışında tamamen fizyolojik bir nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir.

Kalp Kapakçığının Hava Kaçırması Rahatsızlığında Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kapakçığında hava kaçırması hayati önem taşıyan istenmeyen tablolar çizen,vücudun oksijensiz kalmasına bağlı olarak bütün organların etkilenmesine neden olan önemli bir sağlık sorundur.

Kalp Kapağında Açıklık ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

kalp kapakçığında meydana gelen açıklık tedavisinde uygulanan yöntemler arasında şemsiye veya mandallama gibi cerrahi müdahaleler olumlu sonuçlar vermektedir.

kalp Kapakçığı Çürümesi ve Uygulanan Tedavi Yöntemleri

Kalp kapakçığında oluşan kireçlenme, daralma, sızdırma, daralma, çürüme gibi meydana gelen rahatsızlıklar hayati önem taşımakta ve bir an önce tedavi edilmesi gerekmektedir.

Kapalı Kalp Ameliyatları ve Uygulama Aşamaları

Kapalı kalp ameliyatları anjiyo gibi kapağın durumuna ve konumuna bağlı olarak kası, kol veya bacakta bulunan damarlardan kateter yardımıyla yeni kapağın yerleştirilmesi yöntemiyle olur.

Kalp Kapakçıkları Görevleri ve Kapakçık Nakil Ameliyatları

Kalp kapakçıkları dört tane olup; kalp kasında yer almaktadır. Kan dolaşımın tek bir yönde olmasını sağlayarak kalp kasının çalışmasına yardımcı olmaktadır.

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.