İbrahim Saraçoğlun’ndan Kalp Çarpıntısına İyi Gelen Bitkisel Kürler

Kalbin çok hızlı bir şekilde atması sonucunda göğüs bölgesinde ve boyun bölgesinde bu çarpmayı hissedebilirsiniz. Kişilerin kalp çarpıntısının olması demek kalp rahatsızlığı anlamına gelmemektedir.

Kalp Çarpıntısı İçin Bitkisel Kürler 

Kalp çarpıntılarının en önemli nedenlerinden bir tanesi stres, sinir ve panik anında meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin bir anda adrenalin hormonunun artması sonucunda kişilerde hızlı kalp atışları görülmektedir. Kalp çarpıntısı ani bir şekilde meydana geldiği zamanlarda sizlerde gevşeme tekniklerini kullanabilir ve nefes atışlarınızı kontrol ederek kalp çarpıntısını durdurabilirsiniz. Bunun yanı sıra sürekli olarak kalp çarpıntısı yaşamakta olan bir kişinin bitkisel kürler sayesinde bu çarpıntının üstesinden gelebilirler.

Kalp Çarpıntısı Bitkisel Tedavisi

Bazı kişilerde kalp çarpıntısının nedenleri arasında dehidrasyon neden olmaktadır. İnsan kanının su içermesi sonucunda kanın incelmesi söz konusu olacaktır. Kan ne kadar kalın olursa damarlardan geçebilmesi için kalbin daha çok çalışması gerekmektedir. Bu nedenle de daha hızlı atmasına neden olacaktır. Dehidrasyon engelleyebilmek için bol bol kişilerin sıvı tüketmesi ve kalbe faydalı olacak bitkisel kürler ile kanı inceltmesi tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Tedavisi

  • 6 dal karabaş otu;
  • 1 su bardağı su.

Sürekli olarak kalp çarpıntısı yaşamakta olan kişilere Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından karabaş otu kürü tavsiye edilmektedir. Bunun için 6 dal karabaş otu tavsiye edilmektedir. Sizlerde aktarlardan alacak olduğunuz karabaş otunu her gün düzenli bir şekilde demlemelisiniz. Kalmış olan suyu içmeniz tavsiye edilmemektedir. 6 dal karabaş otunu 1 bardak klorsuz suyun içerisine koyun ve 5 dakika boyunca kaynatınız. Daha sonradan 5 dakika da hafif soğumasını beklemelisiniz. Bu kürü gece yatmadan önce içmeniz sizin rahat bir şekilde uyku uyumanızı sağlayacaktır. Karabaş otu kalbe çok faydalı olması ile bilinmektedir. Kişilerin yaşamakta olduğu stres sorunlarına ve de psikolojilerine de çok iyi gelmesi ile bilinmektedir. İbrahim Saraçoğlu tarafından kişilerin karabaş otu kürünü toplam 1 ay boyunca her gece uymadan yarım saat önce içmeleri tavsiye edilmektedir.

Kedi Otu Kürü

  • 500 gram klorsuz su;
  • 1 yemek kaşığı kedi otu.

Bu kürü yapımı oldukça kolay olmaktadır. Bunun için 500 gram klorsuz suyun içerisine 1 yemek kaşığı atacak olduğunuz kedi otu kökünün ya da kedi otu yapraklarından koymanız gerekmektedir. Kaynamış suyun içerisine koyduğunuz bu otu yaklaşık olarak 2 saat boyunca demlenmesini beklemeniz gerekmektedir. Demlendikten sonra bu kürü gün içerisinde içmeniz gerekmektedir. Eğer ki tadını beğenmediğiniz için içemiyorsanız içerisine bir miktar limon ya da bal ilave ederek tatlandırmanız da mümkün olmaktadır.

Kedi otu kalp sağlığına çok faydalı olması ile bilinen ve herhangi bir yan etkisi olmaması nedeniyle özellikle de ruhsal sorunlar yaşamakta olan kişilerde tavsiye edilmektedir. Birçok kişinin kalp atışlarını düzenlemesi nedeniyle oluşan çarpıntıya da iyi gelmektedir. Özellikle de stres altında çalışan kişilerin huzursuz ortamlarda bulunan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir.

Melisa Çayı

  • 10 gram kurutulmuş melisa;
  • 500 gram su.

500 gram kaynamakta olan suyun içerisine 10 gram kuru melisa atarak 10 dakika boyunca kısık ateste kaynatılması gerekmektedir. Kaynadıktan sonra 20 dakika boyunca demlenmesi beklenir. Süzdükten sonra içerisine bal ilave ederek tüketebilirsiniz. Bu kürü bir kere yaptığınız zaman 2 gün boyunca buzdolabında saklamanız mümkün olacaktır. Özellikle de kalp sağlığından endişe eden ve sürekli olarak çarpıntısı olan kişilerin gece uyumadan önce 1 su bardağı içmeleri tavsiye edilmektedir. Uyku sorunu yaşamakta olan kişilerin sakinleştirici özelliği olması nedeniyle birçok kişinin daha sakin bir uyku uyumasına ve psikolojik olarak çarpıntısı olan kişilerin tüketmeleri son derece faydalı olmaktadır. Melisa çayının yan etkileri arasında sedatif ilaçlar kullanan kişilerin ve tiroid sorunları olan kişilerin doktorlarına danışarak tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Ayrıca küçük yaşta olan çocuklara da verilmesi uygun olmamaktadır.

Özellikle de bu çayı kişilerde kaygı sorunu yaşamaları durumunda tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü hormonal olarak var olan bozukluklar birçok kişilerde çarpıntıya neden olmaktadır. Kalp sağlığını korumak ve ritim düzenlemek amacıyla yüzyıllardan beri kullanılmakta olan melisa çayı kişilerin dinlenmesini sağlayacak ve uyku sorunlarını da gidermek amacıyla kullanılacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.