Kalp Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Kür Tarifleri

Kalp damar hastalıkları dünya genelinde en çok görülen rahatsızlık türlerinden birisidir. Uzman doktorların sunduğu kür tarifleri ile rahatsızlıktan kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kalp Damar Tıkanıklığı

Kalp damar rahatsızlıkları ölümcül rahatsızlık türleri kategorisine girmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre dünyada 15 milyon vatandaşın her yıl kalp damar rahatsızlıklarına yakalandığı ve büyük bir kısmının yaşamını yitirdiği teyit edilmektedir. Ülkemizde de kalp damar rahatsızlıklarına yakalanan hasta sayısı bir hayli fazladır. Özellikle kalp damar tıkanıklığı rahatsızlığının hem Avrupa’da hem de ülkemizde sıklıkla görüldüğü belirtilmektedir.

Kalp damar rahatsızlıklarının ortaya çıkmasına neden olan birçok faktör vardır. En başta genetik faktörler etkili olmaktadır. Bu tür rahatsızlıklar zaman içerisinde gelişen rahatsızlık türü olduğundan dolayı bireysel olarak önlem alınması ve kalp sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Uzman doktorlar kalp sağlığı konusunda detaylı bilgi vererek kişilerin bilinçli olmasını sağlamaktadır. Ancak birçok insan alışkanlıklarını değiştirmediği müddetçe bu tür rahatsızlıklarla karşı karşıya gelebilmektedir.

Kalp damar tıkanıklığını tetikleyen faktörler;

 • Ailede 65 yaş öncesinde kalp rahatsızlığı geçirmiş birisi var ise gen faktörü etkili olmaktadır.
 • Kan şekeri ile ilgili rahatsızlığı olan kişilerde görülebilmektedir.
 • Tansiyon ile ilgili rahatsızlığı olan kişilerde görülebilmektedir.
 • Sigara alkol vb. kötü alışkanlıklar etkili olmaktadır.
 • Fazla kilosu olanlarda sıklıkla görülebilmektedir.
 • Egzersiz yapmamak ve hareketsiz yaşam tarzı sürdürmek etkili olmaktadır.
 • Stresli bir yaşam sürdürmek ve kişinin kendisine zaman ayırmaması etkili olmaktadır.

Ahmet Maranki Kürleri

Kalp damar tıkanıklığı ile ilgili olarak Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin sunmuş olduğu bitkisel kür tarifleri etkili sonuçlar verebilmektedir. Alternatif tıp olarak adlandırılan doğal tedavi yöntemleri kolay bir şekilde hazırlanabilen pratik tarifleri kapsamaktadır. Kısa süre içerisinde hazırlanan bu tarifleri hazırlamak için Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin vermiş olduğu reçeteyi uygulamanız yeterlidir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin bitkisel kür tarifi;

 • 1 litre kaynamış ve dinlendirilmiş su
 • 3 diş sarımsak
 • 3 tane limon
 • 1 gram kaya tuzu

Cam kavanoz içerisine 1 litre suyu ilave edin, ardından sarımsakları ezerek kavanoz içerisinde bulunan suyun içerisine ekleyin. Geriye kalan tüm malzemeleri kavanoz içerisine ekledikten sonra karışımı 25 gün dinlendirmeniz gerekir. 25 günün ardından kür kullanılabilir durumda olacaktır.

25 gün boyunca dinlendirdiğiniz kür tarifini hafif çalkalayıp karıştırınız. Kahvaltı yapmanıza yarım saat varken yarım bardak (çay bardağı) karışımdan içmeniz gerekmektedir. Kür düzenli olarak tüketilmelidir aksi takdirde etkili olması mümkün değildir.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin bitkisel kür tarifi ile ilgili anlatım;

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Kalp damar tıkanıklığı ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılabilecek çeşitli bitkisel kür tarifleri bulunmaktadır. Bitkisel kürler belirlenen periyotlarda düzenli olarak kullanıldığı takdirde kısa sürede etki gösterebilmektedir. Aynı zamanda uzman doktorlar tarafından da sık sık önerilen doğal tedavi yöntemleri son derece etkilidir. İlgili konuda çalışma yapan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu tarifler kısa sürede kalp sağlığını etkilemektedir. Damar tıkanıklığı risklerini %85 olarak ortadan kaldıran bitkisel kürler alternatif tıp olarak nitelendiren alana uygun tedavi yöntemidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel kür tarifi;

 • 16 tane maydanoz
 • 1 tane limon
 • 1 tane sarımsak

Yukarıdaki malzemeleri evde kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İlk olarak maydanozları rendenin içerisine sapları ile birlikte ekliyorsunuz. Üzerine 1 litre suyu ekleyerek kalan malzemeleri de koyuyorsunuz. Limonun suyunu 2 yemek kaşığı olacak şekilde ölçmeniz ideal seviyeyi bulmanızı sağlayacaktır. Tüm malzemeleri rende içerisinden geçirerek kısa süre içerisinde bitkisel kürü hazırlayabilirsiniz. 1 dakika kadar malzemeleri karıştırmanız yeterlidir. Hazırladığınız karışımı her gün kahvaltıdan önce tüketmeniz gerekiyor. Kahvaltı yapmadan 15 dakika önce kadar karışımı içmelisiniz. 

Hazırladığınız bitkisel kür tarifine sarımsak ilave edebilirsiniz. Kür tarifini 3’er gün sarımsaklı ve sarımsaksız olarak kullanmanız önerilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konudaki önerisi ise 3 gün sarımsaklı, 3 gün sarımsaksız, 3 gün sarımsaklı şeklinde toplam 9 gün kullanılması yönündedir. Daha sonra 3 gün ara vererek aynı uygulamayı tekrar etmeniz önerilir. Toplamda 18 gün içerisinde hazırlamış olduğunuz bitkisel kür kalp sağlığı için ideal etkiyi sağlayacaktır.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.