İbrahim Saraçoğlu’ndan Kalp Yetmezliğine İyi Gelen Kürler

Kalbin düzgün bir şekilde vücudun ihtiyacı olan kanı pompalamadığı durumlarda meydana gelebilecek olan, her yaşta görülebilen kronik bir hastalık olmaktadır.

Kalp Yetmezliği

Vücudun organlarına kanı yeterli miktarda ulaşamaması durumunda, kalbin pompa kabiliyetinde düşme meydana gelmesi sonucunda meydana gelecek bir durumdur. Kalp yeterli miktarda kan pompa yapamaması durumunda başta akciğer olmak üzere birçok organın zarar görmesine neden olacaktır. Kalp hastalıkları çok ciddi olmaktadır. Daha sıklıkla kişilerin sağlıksız bir beslenme, yaşam tarzının kötü olması ya da kişilerin hayatı içerisinde sigara ya da alkol gibi kötü alışkanlıklarının olması sonucunda meydana gelebilecek ciddi bir hastalıktır. Birçok kişinin kan basıncının kan damarlarından yeterli miktarda akışı sağlanamadığı zamanlarda dokulara ulaşamaz. Yavaşlaması durumunda dokuların ve de organlarda işlev bozukluğunun olması sonucu ile karşılaşacaktır. Bu durumda kalp çok hızlı bir şekilde atmaya başlayacak, yoğun çalışacak ve hızlanacaktır. Düzensiz çarpması sonucunda kişilerin ilerleyen zamanlar içerisinde daha da artması sonucunda hayatını tehdit edecek ciddi bir sorun olacaktır. 

Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavisi

Kalp sağlığını korumak amacıyla sağlıklı bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Kalp hastalıkları son derece ciddi bir hastalıktır. Kalp yetmezliği çok ciddi bir rahatsızlık olmaktadır. Bu durum kronik olacağı gibi aynı zamanda da insanların hayatı içerisinde akut şeklinde de gelişebilir. Özellikle de ailesinde kalp yetmezliği olan kişilerin bitkisel ağırlıklı beslenmesi gerekmektedir. Ayrıca yıllardır bitkisel tedavi yöntemi ile de kalp sağlığına faydalı olan birçok kür tarifi bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Kür Tarifi

  • 1 tane büyük diş sarımsak;
  • 12 dal maydanoz;
  • 2 yemek kaşığı limon suyu;
  • 1 çay bardağı klorsuz su.

Kullanacak olduğunuz sarımsakların her zaman için sert olması tavsiye edilmektedir. Asla rengi değişmemiş olması ve beyaz olması da gerekmektedir. Kullanacak olduğunuz maydanozun da koyu yeşil olması gerekmektedir. Kullanacak olduğunuz limon suyunun ise taze sıkılmış olması gerekmektedir. Mutlaka kullanacak olduğunuz suyun ise klorsuz olması tavsiye edilmektedir. Bu kürün yapılması için mutlaka blendır kullanmanız gerekmektedir. İlk olarak maydanozların parçalanması amacıyla blendırdan geçirilmesi gerekmektedir. Bunun üzerine içerisine sarımsaklar konulur ve blendırdan geçirilmesi gerekmektedir. Üzerine limon suyu ilave edilmelidir. 1 çay bardağı su ilave edildikten sonra blendırdan tekrardan geçirilmesi gerekmektedir. Karışım tamamen birbirine karışması gerekmektedir. Yapılacak olan bu kür aç karnına her zaman için içilmesi gerekmektedir. Kahvaltıdan 20 dakika öncesinde aç karnına içilmesi gerekmektedir. 20 dakika boyunca herhangi bir şey yenmemeli ve içilmemesi gerekmektedir. Eğer ki çok ihtiyaç duyulması sonucunda kişiler çok az miktarda su içmeleri gerekir. Çok fazla yan etkileri bulunmamaktadır. Fakat düşük tansiyon hastalarının tansiyon düşüklüğü yaşamasına neden olabilir.

Bu kür sayesinde kişilerin kalp damarlarında ki tıkanıklığın açılmasını sağlayacak ve kolesterol düşmesi konusunda da yardımcı olacaktır. Kalp dolaşımının hızlanmasını sağlayacak olan bir kür olmaktadır.

Kürün uygulanma şekline Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çok dikkat etmenizi söylemektedir. Ayrıca kürü uygularken insanların asla sigara içmemesi ve sigara içilen ortamlar içerisinde de bulunmaması gerekmektedir. Bu kürü ilk üç gün boyunca yapacağınız zaman sarımsaklı uygulamalısınız. Daha sonradan ise üç gün boyunca bu kürü sarımsaksız bir şekilde devam etmeli ve son üçüncü güne ulaşması durumunda ise tekrar kürün içerisine sarımsak koyup uygulamanız gerekmektedir. Bu kür toplam 9 gün boyunca uygulanması gerekmektedir.Daha sonradan 3 gün boyunca küre ara verilmeli ve aynı şekilde 9 gün boyunca tekrardan devam edilmelidir.

Kalp Yetmezliğini Önlemek

Kalp yetmezliği yaşanması durumunda akciğerlerde etkilenecektir. Ayrıca başka kalp hastalıklarının da oluşmasına neden olacaktır. Sigara birçok durumda etkin olmaktadır. Özellikle de uzun yıllar boyunca sigara içmekte olan kişilerde daha da çok görülecektir. Bu durum kişilerin hayatında çok önemli bir hastalık olan kalp yetmezliğinin oluşmasına neden olacaktır. Fazla kilo insanların kalp hastalıklarını tetikleyecektir. Kişilerin kilo vermesi her zaman için kalp sağlığı açısından çok önemli olacaktır. Alkol tüketiminden uzak durmaları ve egzersiz yapmamaları gerekmektedir. Kişilerin temiz hava içerisinde yapacak oldukları 45 dakikalık yürüyüş her zaman için sağlıklı yaşamlarının olmasını sağlayacaktır. Yüksek kolesterol sahibi olan kişiler ya da yüksek tansiyon hastalığı yaşamakta olan kişilerin hayatı içerisinde kalp sağlığının olması gibi bir durum söz konusu olur. Bu gibi durumlar kalp yetmezliğinin olmasına neden olacaktır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (5 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...

© 2024 – Kalp Hastalıkları ve Tedavisi. Tüm Hakkı Saklıdır.

Okumakta olduğunuz bütün makalelerin hepsi bilgilendirme amacı ile hazırlanmaktadır. Okuduğunuz bütün tedavi metotları, ilaç isimleri doktor kontrolünde uygulanması gerektiği gibi, beslenme önerileri ise diyetisyen kontrolünde uygulanması gerekmektedir.